Forum About Proxy
April 23, 2024, 01:53:07 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: What is port and what it was designed for? What is proxy port number? Go back to FreeProxyList.org or Proxy-List.org
 
   Home   Help Search GoogleTagged Login Register  
Hide My IP VPN - Access Sites You Love When Abroad! Hide Your Identity and Surf Privately!
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Урок 3: Як локальний фаєрвол блокує деякі веб сайти  (Read 45578 times)
Jackes
Moderator
Newbie
*****
Posts: 39


View Profile Email
« on: August 12, 2010, 11:02:47 AM »

Давайте почнемо з простішого питання? Чи знаєте ви як дані (інформація) передається між комп'ютерами в локальній мережі (ЛМ)? Звичайно мова йде не про нудну теорію чи стандартах передачі даних. Я пропоную спростити весь процес комунікації і провести паралельно з прикладів з реального життя.

Як ми вже знаємо, комп'ютер підключений до інтернету має свою унікальну IP адресу. Також як ПК підключений до інтернету, кожен комп'ютер підключений до ЛМ теж має унікальну IP адресу, з однією відмінністю. Ця IP адреса є унікальною ТІЛЬКИ в ДАНІЙ мережі. ЛМ ви можете уявити як маленьку мережу Інтернету. У ЛМ комп'ютери спілкуються один з одним за допомогою унікальних IP-адрес.

Порція даних (інформації) що надсилаються з одного ПК на інший називається пакетом. Цей пакет дуже схожий на просту посилку з адресою відправника та одержувача, типом (протокол), вагою (розмір у байтах) і т.д.


Якщо ви адмін ЛМ то ви як власник поштового відділення. Ви можете придумати будь-які правила для ваших співробітників і вони будуть їм слідувати. Приміром можете вказати критерії за якими відправнику буде відмовлено в обслуговуванні, а посилка повернуто. Як власник, ви має необмежені права у вашому поштовому відділенні (я сподіваюся тепер ви розумієте як приємно бути IT співробітником в компанії). Ви можете використовувати будь-які дані для створення власних правил: адреса відправника, адресу одержувача, тип посилки і т.д. Правила можуть бути складними: ви можете одному і тому ж відправнику дозволити відправляти посилки (пакети) на одну адресу, але в той же час - забороняти на іншій.

Наприклад:
Відправник: Jamie A. Patterson, 1044 Cantebury Drive, Mineola, NY
Одержувач: Heather T. Valle, 1106 Trymore Road, Pipestone, MN
Тип: Конверт
Правило: ЗАБОРОНУ


Відправник: Jamie A. Patterson, 1044 Cantebury Drive, Mineola, NY
Одержувач: Michael M. Guzman, 1708 Carolyns Circle, Dallas, TX
Тип: Коробка
Правило: ДОЗВОЛИТИ


Таким чином кожен раз коли ви відкриваєте веб сайт google.com, пакет (посилка) з вашого ПК передається серверу (сильний ПК в ЛМ). Сервер має в розпорядженні інформацію про пакет: хто був відправником а хто одержувачем, якого він типу. Якщо в фаєрвол знайдеться хоча б одне правило, яке забороняє пересилання даного пакету, передача миттєво буде перервана і ви отримаєте повідомлення про помилку. В іншому випадку пакет буде переданий одержувачу, в нашому конкретному випадку - серверу google.com (74.125.87.99)

Повернутися назад: Як відкрити odnoklasniki.ru, vkontakte.ru, my.mail.ru на роботі або в школі.

Продовжуйте відвідувати наш сайт що б читати цікаві статті Smiley Якщо у вас виникли питання стосовно даного матеріалу або просто є питання, будь ласка пишіть в цій гілці, ми завжди раді відповісти вам.
« Last Edit: August 12, 2010, 11:06:44 AM by Jackes » Logged
Pages: [1]
  Print  

 
Jump to:  

Скройте свой IP-адрес в два клика. 72 страны, 17 штатов США и множество городов. Смена IP-адреса для всего компьютера сразу.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!