Forum About Proxy

Форум (только украинский) => Общие вопросы => Topic started by: Jackes on August 12, 2010, 11:38:13 AM

Hide My IP VPN - Access Sites You Love When Abroad! Hide Your Identity and Surf Privately!


Title: Что такое порт и зачем он был создан? Что такое прокси порт?
Post by: Jackes on August 12, 2010, 11:38:13 AM
Кожен проксі сервер складається з двох частин розділених символом двокрапки - 163.29.225.250:8080. Перша частина - 163.29.225.250 це ІП адреса комп'ютера (сервера) де безпосередньо знаходиться проксі сервер, коли як останні 4 цифри це так званий порт. Якщо ви читаєте цю статтю це значить вас цікавить що ж насправді з себе представляє порт, для чого він?

Персональний комп'ютер (ПК) який підключений до інтернету або локальній (обчислювальної) мережі (ЛОМ) має свою унікальну ІП адресу. Не заглиблюючись у деталі - цей ІП-mail використовується різними програмами запущені на даному ПК для "виявлення" іншого ПК, який у свою чергу теж підключеного до інтернету або ЛВС. Думаю найлегше зрозуміти принцип роботи порту буде на реальному прикладі.

Для початку, уявіть ПК у вигляді великого будинку з 10 квартирами всередині (у кожній з них живе окрема сім'я). У такому разі, ви вільно можете представити кожну таку квартиру як одну програму запушенную на вашому ПК. І нарешті - IP у даному випадку буде фізичним адресою цього будинку. (Чим буде порт я поясню трохи пізніше ...)

Далі - уявімо ситуацію, хтось відправив посилку на цю адресу АЛЕ забув вказати номер квартири.

Напевно ви вже здогадалися з якою проблемою зіткнеться посильний коли йому дадуть завдання доставити посилку адресату. Здійснення благополучно дістанеться до будівлі але як визначити одержувача? В одному будинку (одина ІП адреса) 10 різних сімей живуть в 10 різних квартирах і відповідно будь-яка може бути одержувачем. Що б уникнути такі ситуації, ми повинні вказувати не тільки адресу будівлі але також і номер квартири.

Також як і у прикладі наведеному вище, всі мережеві посилки (дані) в інтернеті повинні бути відправлені з вказівкою не тільки ІП адреси (адреса будинку) але й порту (номер квартири). На одному ПК (великий будинок) може бути запущено дюжина різних програм (квартири) але кожен з них повинен мати свій власний порт (номер квартири) що б мала можливість отримувати посилки.

Порт може приймати значення від 0 до 65535. Але будь-ласка врахуйте, всі порти від 0 до 1024 зарезервовані для відомих протоколів. Наприклад: порт 80 був зарезервований для HTTP протоколу (відкриття сайтів), 110 для POP3 (отримання електронної пошти), 25 для SMTP (надсилання електронних листів), 21 для FTP (закачування файлів на сервер) і т.д. Всі інші порти динамічно використовуються іншими програмами для кожного окремого з'єднання.

Висновок: кожна програма яка хоче отримувати запити від іншого комп'ютера через мережу ПОВИННА вибрати один порт. Також зауважте що одночасно лише ОДНА програма може використовувати ОДИН певний порт для отримання посилок. В іншому випадку, вашій операційній системі (посильний) буде неможливо визначити одержувача цієї мережевої посилки. Іншими словами, це і є найчастіше причиною помилки вашої операційної системи "порт вже використовується іншою програмою" і проханням перезавантажити ПК.

Продовжуйте відвідувати наш сайт що б читати цікаві статті :) Якщо у вас виникли питання стосовно даного матеріалу або просто є питання, будь ласка пишіть в цій гілці, ми завжди раді відповісти вам.
Скройте свой IP-адрес в два клика. 72 страны, 17 штатов США и множество городов. Смена IP-адреса для всего компьютера сразу.